
«Власну справу вирішили започаткувати після заробітків в Польщі. Поїхали, подивилися та перейняли найважливіші ази»
Працювати в рідному селі на своїх земельній ділянці та відчувати результати своїх старань – наскільки це можливо в Україні? А в Шумській громаді?
Сім’я Василя та Марії Стельмащуків з села Ходаки вже 20 років займається вирощуванням городини. Саме завдяки їхній наполегливості та працьовитості жителі Шумщини до перших весняних свят мають на своїх столах зелену цибулю, редиску, помідори та перець.

«Власну справу вирішили започаткувати після заробітків в Польщі. Поїхали, подивилися та перейняли найважливіші ази, – розповідає пан Василь. – Далі все розпочалося з однієї теплиці. Теплиці звичайні, дерев’яні, адже найважливіше не те, що зовні, а те, що в середині. Так, важкої роботи вистачає завжди: ранньою весною висаджуємо зелену цибулю та редиску, щоб до Пасхи вже була перша продукція. А далі займаємося помідорами. Їх у нас завжди на різний смак: червоні, жовті та чорні; маленькі та великі; салатні та для консервації».
Вирощування городини для Стельмащуків – справа сімейна. Робітників вони не наймають, все роблять власними силами. А зусиль така діяльність потребує чимало. Вдень в теплиці перебувати практично неможливо (надто жарко), тому працювати можна лише рано вранці або пізно ввечері. Окрім цього, сім’я ще вирощує малину. Пані Марія розповідає, якщо правильно облаштувати теплиці і налагодити свою роботу, то з часом вони починають жити, так би мовити, «своїм життям», а тому з’являється трошки більше часу, яких можна використати для іншої роботи. У цей період сім’я і займаються вирощуванням та збором малини.

Не складно здогадатися, що свіжі овочі та ягоди – завжди затребувані. Проте за красиво викладеними на прилавку помідорами, перцем та редькою залишається непомітною важка, титанічна праця, яку готовий робити далеко не кожен. Проте саме її варто ставити собі та іншим в приклад того, як треба досягати бажаних результатів.