Перейти до вмісту

Колки – в обіймах річок

Є на Рівненщині старовинне поселення, довершено оповите живильними водами потужних річок, яке ще пам’ятає насичену подіями історію, ховає в собі чимало таємниць та не залишає байдужим до себе нікого, кому пощастило там побувати.

Отже, Колки – село Дубровицького району Рівненської області з населенням біля 2 тисяч осіб, розташоване на берегах двох річок – Случ та Горинь. Чого-чого, а води в Колках ніколи не бракувало: дві річки, величезна меліоративна система та купа маленьких озерець. Все це просто віддушина для місцевих рибалок! Сама ж територія села є значною за площею, досить рівнинною, іноді здається навіть занадто плоскою.

Чого ж до назви, то вона вказує на глибоку древність та унікальність. За даними географічних довідників, таке рідкісне ім’я носять лише західні населені пункти, розміщені переважно на Поліссі.

Цікавим є те, що потрапити в село можна лише кількома шляхами, які проходять через місцеві мости. Саме останні були головними переправами для військ під час Другої світової війни і саме за них точилися основні бої. Зараз ці мости додають селу Колки особливого тутешнього колориту та манять до себе непосидючих туристів.

Ось такі вони – Колки! Село в обіймах річок!..